Başlangıç > YAZI-MAKALE > CHP’lilerden CHP’li kadınlara dayak iddiası

CHP’lilerden CHP’li kadınlara dayak iddiası

CHP İzmir İl Teşkilatı, partili iki kadının yine partililerce dövülmesi iddiasıyla çalkalanıyor. CHP Güzelbahçe İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen toplantıdan sonra partili iki kadın, diğer partililer tarafından darp edildiklerini ileri sürdü.

CHP'lilerden CHP'li kadınlara dayak iddiasıCHP Güzelbahçe İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen ve partinin örgütten sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ile Genel Sekreter Bihlun Tamayligil’in de katıldığı toplantıdan sonra partili iki kadın, diğer partililer tarafından darp edildiklerini ileri sürdü.

Bu kişilerden Güzelbahçe Belediye Meclis Üyesi Leyla Cengiz ve Genel Merkez KadınKolları Komite Üyesi Suzan Sultan Koşar, kendilerine saldıranlardan şikayetçi oldu. Darp edilen kişileri ziyaret eden AK Parti Güzelbahçe İlçe Başkanı Kadri Kahrıman da saldırıyı kınadı.

CHP İzmir İl Teşkilatı, partili iki kadının yine partililerce dövülmesi iddiasıyla çalkalanıyor. İlçe örgüt ziyaretleri için İzmir’e gelen Genel Başkan Yardımcısı Keskin ve Genel Sekreter Tamayligil’in Güzelbahçe İlçe Örgütü ziyareti sırasında gerginlik yaşandı. Toplantıda söz alan Komite Üyesi Koşar, CHP ile ilgili düşüncelerini açıkladı. İddiaya göre Keskin ve Tamayligil’in toplantıdan ayrılmasından sonra yaklaşık 30 kişilik bir grup, Cengiz ve Koşar’ın üzerine yürüdü. Darp edildiklerini iddia eden Belediye Meclis Üyesi Cengiz, “CHP Kadın Kolları’ndan bazı bayanlar Suzan arkadaşımıza sataştı, ben de onlara müdahale ederek böyle davranmamalarını istedim. Daha sonra yaşananlar beni çok yordu. Beni böyle siyaset çok yordu. Siyasette böylelerine yer yok, anladım.” dedi.

Hastaneden darp raporu alan ve savcılığa şikayette bulunan Suzan Sultan Koşar ise yaşadıklarından büyük üzüntü duyduğunu dile getirerek, “Genel başkan yardımcımızınkatılımıyla örgüt toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantıda, doğru gitmeyen birçok şeyi dile getirdik. Genel başkan yardımcımız ayrıldıktan sonra yuhalama sesleri geldi. 30-40 kişilik bir grup kenarda bekledi, üç beş bayan sataşmaya başladı. Daha sonra tartışmaya erkekler de dalınca kıyamet koptu. Erkek partililerimiz, Leyla Cengiz’e ve bana tehdit ve hakaretler etti. Fiziksel olarak arbedeye maruz kaldık. Benim kolumdan tutuldu, sırtıma vuruldu. Bunların raporlarını aldım. Leyla Hanım’ın da aynı şekilde omzuna darbe geldi. Sonra polis memuru bizi ayırdı. Ben Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce’den şikayetçi olacağım. Yıllardır canımdan çok sevdiğim partim, burada heba oluyor. Genel merkezimizin en kısa zamanda gereğini yapmasını istiyorum. Kadına şiddeti yadırgayan bir parti olarak, en başta biz şiddet görüyoruz. Bunları yapan belediye personelinin bir günahı yok, yaptıranların günahı var.” şeklinde konuştu.

Mağdurlara destek veren CHP Güzelbahçe Meclis Üyesi İhsan Seyhan da büyük üzüntü duyduğunu belirterek, “Böyle bir olayın parti içi bir çalışmanın neticesi olması, sanki hiç kimse muhalefet etmeyecek, kimse karşı çıkmayacak, karşı tarafın fikirlerinin hepsi doğru, diğerleri yanlış gibi bir anlayışın içinde olmamız mümkün değil.” dedi.

cihan haber ajansı

Reklamlar
Kategoriler:YAZI-MAKALE
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s